WhatsApp
Telefon
Yol Tarifi

Sık Sorulan Sorular

Atatürk ilkelerine ve laik anlayışına bağlılımızın işletmemize de yansıdığı yurtlarımız, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı’na bağlı özel bir kurumdur. Yusufpaşa Erkek Öğrenci Yurdu hiçbir vakıf, kurum, kuruluş, cemiyet, cemaate ve tarikata bağlı olmayan bir aile işletmesidir.

İstanbul’un merkezinde sadece bir şubemiz vardır.

Şubemizde dinlenme alanları, spor salonu, sauna, buhar banyosu, yemekhane, etüt odası, kütüphane, bilgisayar odası, mescit gibi ortak alanlarımız mevcuttur.

100 Mbps sınırsız internetimizle sizlere kesintisiz ve kişisel oluşturulmuş kullanıcı adı ve şifreler ile hizmet vermekteyiz.

Historia AVM, Yenikapı sahil, semt parkları gibi sosyalleşme alanlarına çok yakınız.

Yurdumuz Yusufpaşa Tramvay durağına 1dk, Aksaray Metro istasyonuna 2 dk, Otobüs durağına 1dk, Dolmuş ve minibüs durağına 1dk mesafededir. İstediğiniz her yere kolaylıkla ve kısa sürede gidebilirsiniz.

Ortak kullanım alanlarınız her gün, odalarınız haftada 2 kere olmak üzere ücretsiz bir şekilde temizlenmekte ve nevresimleriniz tarafımızdan değiştirilmektedir.

Yurdumuz tüm sene (365 gün) boyunca açıktır. Tatillerinizi de İstanbul’da geçirebilir yurdumuzda konaklayabilirsiniz.

Hayvan dostlarımızı çok severiz fakat yurt içerisinde kabul edemiyoruz.

Misafirleriniz bizimde misafirimizdir. Odalara alamıyoruz fakat ortak kullanım alanlarında (yemekhane, dinlenme alanları) çayınızı kahvenizi alarak keyifli vakit geçirip sohbet edebilirsiniz.

Yurdumuza geldiğinizde ilgili personelimiz müsaitliği bulunan ve sizin için uygun olan odalardan istediğinizi seçebilirsiniz. Oda yerleştirmelerinde paylaşımlarınız daha çok olsun diye mümkün olduğu sizin bölümünüze ve okulunuza uygun oda arkadaşları ayarlamaya çalışıyoruz.

Biz yönetim olarak sizin için uygun odaları göstermemiz ve oda arkadaşlarınızın aynı bölümden, okuldan olmasına çok önem verdiğimiz için bu tip sorunla hiç karşılaşmıyoruz diyebiliriz. Yine de böyle bir durum olur ise anlaşılamayan arkadaşı müsait bir odamız var ise oraya alıyor yahut farklı bir öğrencimizle yer değiştiriyoruz.

Sabah ilk çıkış 06:00, gece son giriş 23:30’dur. Geç kalınması durumunda veli bilgilendirmesi yapılarak odaya alınır. İzin alınarak geç saatte de giriş yapılabilir.

Eğitimli personelimiz ile revirimizde sizlere ilk müdahale yapılabilir. Yurdumuzda 7/24 idari personel bulunmakta olup acil durum olur ise sizi bir refakatçi eşliğinde hastaneye götürür ve yanınızda oluruz.

Fiyatlarımıza serpme kahvaltı, sınırsız çay-kahve, sebillerimizden sıcak ve soğuk içme suyu, sınırsız internet kullanımı, spor salonu, sauna, buhar banyosu, 24 saat güvenlik, etüt odası, kütüphane, otopark ve mescit kullanımları dahildir.

Yurdumuzda aşçılarımız tarafından 3 öğün 4 çeşit sıcak ev yemeği yapılmaktadır. Çok az bir ücretle yemeklerimizden yiyebilirsiniz.